Videovrátnik – Už viete, kto je za dverami

 

Najať si vrátnika je asi tak trocha nadštandardný luxus a pre mnohých nepraktické riešenie. Poznáte však známe „klop, klop, cŕŕŕn či halóóó.“ Tieto zvukové efekty sú prvkom, ktorý pozná mnoho domácností alebo firiem. Videovrátnik je ideálne riešenie, pri ktorom už na prvý pohľad viete, či ide o želanú návštevu alebo otravného podomového predavača.

K čomu videovrátnik slúži?

Mnohí si možno pri prvotnom počutí tohto slova nevedia presne predstaviť, o čo ide. Videovrátnik je dorozumievacie zariadenie, ktoré umožňuje komunikáciu s osobou na strane vstupných dverí. Ide o sofistikované riešenie, pri ktorom sa vyhnete prvotnému kontaktu s cudzou osobou a teda potenciálnemu nebezpečenstvu. Moderné a inovatívne videovrátniky toho dokážu skutočne viac ako len možnosť komunikácie s osobou pri vchode. Mnohí videovrátnika nazývajú aj inteligentným zvončekom.

Videovrátnik umožňuje povoliť či zamietnuť vstup povolaným alebo nepovolaným osobám.

 

Bezpečie na vyššej úrovni

V oblasti videovrátnikov sú výrobcovia, ktorí svoje výrobky neustále inovujú a posúvajú tým vaše bezpečie na vyššiu a vyššiu úroveň. Videovrátnik je často používané zariadenie pri monitorovaní vstupov súkromných objektov, bytových jednotiek, rodinných domov či rôznych firiem a inštitúcií. Videovrátnik umožňuje povoliť či zamietnuť vstup povolaným alebo nepovolaným osobám. Zvyčajne obsahuje číselnú klávesnicu či čítačku RFID kariet a kľúčov a môže teda fungovať ako prístupový systém. Navyše ho možno kombinovať aj s kamerovým systémom (IP kamerami). Môžete tak docieliť, že videovrátnik bude monitorovať viacero miest (vchodové dvere, terasa, garáž...). Vďaka ovládaniu cez interiérovú jednotku, (vyzerá ako tablet) jednoducho viete sledovať, čo sa deje pred vašimi dverami (dverná jednotka). Vnútorná jednotka teda sprostredkúva obraz a zvuk od vstupných dverí. Pri moderných zariadeniach umožňuje dokonca zanechanie odkazov či presmerovanie hovorov na váš mobil.

Ovládanie a komunikácia

Bezdrôtový videovrátnik funguje na princípe internetu. Vďaka wifi vysielačom a prijímaču je tak celý systém spárovaný a vaša domáca sieť teda umožňuje vzdialený prístup cez internet. Signál je samozrejme šifrovaný. Využívate rôzne aplikácie pre mobily a počítač. Potom je tu, samozrejme, častejšie ovládanie a komunikácia prostredníctvom samotnej vnútornej jednotky, kde je k dispozícii softvér umožňujúci ovládanie, komunikáciu a nastavenie všetkého nutného.