Blog

2. februára 2019

Videovrátnik – Už viete, kto je za dverami

Najať si vrátnika je asi tak trocha nadštandardný luxus a pre mnohých nepraktické riešenie. Poznáte však známe „klop, klop, cŕŕŕn či halóóó.“ Tieto zvukové efekty sú prvkom, ktorý pozná mnoho domácností alebo firiem. Videovrátnik je ideálne riešenie, pri ktorom už na prvý pohľad viete, či ide o želanú návštevu alebo otravného podomového predavača.
15. marca 2019

Elektronický požiarny systém: Prevencia voči katastrofe

EPS je bezpečnostným druhom zariadenia, ktoré je v prípade mnohých firiem či priemyselných parkov zákonnou podmienkou. Preto je nutné EPS projektovať priamo na mieru konkrétnemu typu objektu, budovy. Na bezpečnosti totiž záleží, zvlášť ak ide o život.
21. apríla 2019

Kamerový systém: Vidí to, čo vy nie

Kamerové systémy boli medzi bezpečnostnými zariadeniami kedysi riadny luxus. Dnes? Dnes sú kamery najfrekventovanejším bezpečnostným zariadením. Už vôbec nie je zvykom, že kamery patria len do obchodov či na námestia. Kamerový systém pre rodinné domy je úplne bežnou záležitosťou.
10. mája 2019

Alarm do domu: základ bezpečia a lepší spánok

Pocit bezpečia. Čo to vlastne znamená? Vo svojej podstate ide o relatívny pojem. Každý vníma bezpečie inak, respektíve pre každého znamená pocit bezpečia niečo iné. Ak sa však bavíme o originálnom význame slova bezpečnosť, slovíčko alarm či elektronický zabezpečovací systém majú určitú váhu. Je alarm do domu skutočným základom bezpečného domova? Dokáže alarm skvalitniť náš spánok?